Фамозна победа за Юлиян Еберхард в спринта в Пьонгчанг

Седмият кръг от Световната купа по биатлон ни пренася в Пьонгчанг (Южна Корея). В календара за втория състезателен ден от предолимпийските стартове е записан спринт на 10км. при мъжете.

Юлиян Еберхар беше безпощаден през днешния ден. Спортистът от Австрия стартира в самия край на надпреварата и повали всички 10 мишени на стрелбището. Това беше повече от достатъчно за победата в спринта с преднина от над 40 секунди.

Световният шампион Лауел Бейли продължава убедителното си представяне през сезона. Американският биатлонист също се запази от наказателната обиколка и зае втора позиция в крайното класиране.

Мартен Фуркад сбърка два пъти, но показа отлично ски бягане и зае най-ниското стъпало на почетната стълбичка.

Четирима българи стартираха в спринта на 10км. Димитър Герджиков е първи от нашите с чиста стрелба и 39-та позиция. Владимир Илиев беше много бърз, но завъртя цели четири обиколки и завърши 42-ри.

Непосредствено след него е Красимир Анев с две грешки по-малко, а Антон Синапов е 60-ти, също с четири пропуска на стрелбището.