Големият Мартен Фуркад триумфира в спринта във Финландия

Спринтът на 10км. при мъжете откри предпоследния кръг за Световната купа по биатлон, който трябваше да се проведе в Тюмен (Русия), но беше изместен в Контиолахти (Финландия).

Мартен Фуркад продължава доминацията си в мъжкия биатлон. Големият французин сбърка само веднъж при второто си посещение на стрелбището и записа 13-а победа за този сезон.

Ондрей Моравец беше на крачка от триумфа в състезанието. Спортистът от Чехия повали всички мишени на рубежа и завърши само на 0.6 сек. от именития си съперник.

Емил Хегле Свендсен нямаше успех на Световното първенство, но днес намери място на подиума. Големият норвежец също се запази от наказателната обиколка и зае последното стъпало на подиума.

Четирима българи стартираха в днешната надпревара. Най-напред от нашите е Краси Анев с един пропуск и 21-ва позиция. Влади Илиев сбърка два пъти и е 33-ти.

Митко Герджиков завъртя една обиколка и финишира 54-ти, а Тони Синапов е 72-ри с общо четири грешки на стрелбището.