Талантливата Тирил Екхоф спечели спринта при дамите в Контиолахти

Контиолахти (Финландия) приема предпоследният кръг от Световната купа по биатлон. Втората надпревара за деня беше спринт на 7.5км. при дамите.

Тирил Екхоф беше безапелационна на стрелбището и се наложи в днешното състезание. Талантливата норвежка повали всички мишени на рубежа и записа първа победа за този сезон и общо трета в нейната кариера.

'

Лаура Далмайер спечели последните пет състезания от календара, но серията й беше спряна. Биатлонистката от Германия завъртя една наказателна обиколка и финишира на втора позиция.

Мама Даша също намери място на подиума. Представителката на Беларус беше безпогрешна на рубежа и зае най-ниското стъпало на почетната стълбичка.

Три българки участваха в спринта при дамите. Йорданова е 64-та, Стоянова 88-ма, а Попова е предпоследна.