Антон Шипулин спечели последното мъжко преследване за този сезон

Преследването на 12.5км. при мъжете затвори втория състезателен ден от последния кръг за Световната купа по биатлон, който се провежда в Осло Холменколен (Норвегия).

Антон Шипулин се наложи в последното състезанието на 12.5км. Най-добрият руснак през последните години сбърка само веднъж при четирите си посещения на стрелбището и триумфира в надпреварата.

Йоханес Бьо и Мартен Фуркад сбъркаха по два пъти в хода на състезанието и се движеха заедно почти през цялото време. Така беше и по последната обиколка, но френският ас направи атака в последното изкачване и не даде никакъв шанс на норвежеца.

Така Мартен Фуркад зае втора позиция в крайното класиране, а Йоханес Бьо се качи на най-ниското стъпало на почетната стълбичка.

Добро състезание направиха и българските момчета. Краси Анев потегли 18-ти и след три наказателни обиколки финишира на 23-та позиция. Това е напълно достатъчно за да видим биатлонистът от Самоков в утрешния масов старт.

Владо Илиев направи най-големия скок в преследването. Българинът от Троян стартира 58-ми и сбърка само два пъти, което го изкачи до 29-то място в крайното класиране.

Тони Синапов завъртя три наказателни обиколки и също прогресира от 57-мо на 41-во място. Димитър Герджиков не участва в преследването при мъжете.