Мартен Фуркад спечели спринта от предварителните стартове в Норвегия

Днес в Шушоен (Норвегия) започнаха предварителните стартове от сезон 2017/2018. В първия състезателен ден станахме свидетели на спринтовите дисциплини при мъжете и жените.

Мартен Фуркад даде заявка, че петгодишната му доминация ще продължи и през този сезон. Френският биатлонист мина чисто и през двете стрелби и не даде никакъв шанс на конкуренцията.

Почти всички силни норвежци стартираха на родна земя, но второто място в надпреварата е повече от любопитно. То е за Ерленд Бьонтегорд, също без грешка в двете стрелби.

Йоханес Бьо завъртя две наказателни обиколки в хода на състезанието, но показа перфектно ски бягане и допълни почетната стълбичка.

Трима българи участваха в спринтовата дисциплина при мъжете. Краси Анев сбърка само веднъж и завърши на 32-ра позиция. Мишо Клечеров е 78-ми с безпогрешна стрелба, а Митко Парталов е 124-ти с една наказателна обиколка.

При дамите победата е за Денизе Херман от Германия с една сбъркана мишена. Тройката допълниха беларускините Надежда Скардино и Ирина Крюко, които минаха чисто през рубежа.

Единствената българка в състезанието беше Стафани Попова. Нашето момиче повали само 5 мишени и завърши на 98-мо място в крайното класиране.