Ерлен Бьонтегор спечели масовия старт в Шушоен. Краси Анев е 26-ти

Вторият състезателен от откритата купа на Норвегия премина под знака на масовите стартове. По-рано през деня станаха ясни призовите места при дамите, а преди малко приключи и надпреварата при мъжете.

Ерлен Бьонтегор завърши на втора позиция във вчерашния спринт, а днес се изкачи на най-високото стъпало на подиума. Представителят на домакините сбърка само веднъж при четирите си посещения на рубежа и се наложи над силната конкуренция в Шушоен.

Талантливият Йоханес Бьо продължава да изумява с перфектно ски бягане. Най-добрият норвежец за изминалия сезон завъртя цели три наказателни обиколки, но успя да финишира на втора позиция.

Мартен Фуркад се движеше с лидерите през цялото време, но сбърка последния 20-ти патрон и това му отреди третото място в крайното класиране.

Красимир Анев беше единственият български представител в масовия старт при мъжете. Биатлонистът от Самоков завъртя две наказателни обиколки и финишира 26-ти.

При дамите също имахме норвежка победа. Марте Олсбу се наложи над конкуренцията с една сбъркана мишена, а подиума допълниха Анаис Бескон (2 грешки) и Синьове Солемдал с чиста стрелба.

Стефани Попова завъртя четири наказателни обиколка и зае 57-мо място в крайното класиране.