Норвегия спечели супер интересната смесена щафета в Йостерзунд

Спринтовата смесена щафета даде началото на сезон 2017/18, но това беше само генерална репетиция за супер интересното шоу, което ни предложиха биатлонистите в класическата смесена щафета в Йостерзунд (Швеция).

Норвегия даде заявка за доминация още в първия ден от новия цикъл на Световната купа. Ингрид Тандреволд, Тилил Екхоф, Йоханес Бьо и Емил Хегле Свендсен използваха 13 допълнителни патрона и това беше достатъчно да се наложат над конкуренцията.

Лиза Витоци, Доротеа Вирер, Доминик Виндиш и Лукас Хофер също направиха добро състезание и заеха второ място в крайното класиране с една наказателна обиколка и само шест резервни патрона.

Германия стартира без най-добрите си състезатели, но намери място на почетната стълбичка. Франциска Пройс, Марен Хамершмид, Бенедикт Дол и Арнд Пайфер произведоха общо 10 допълнителни изстрела и заеха най-ниското стъпало на подиума.

Резонно представяне за българския отбор. Емилия Йорданова, Десислава Стоянова, Димитър Герджиков и Владимир Илиев също използваха 10 резервни патрона и заеха 16-то място в крайното класиране.