Фурията Денизе Херман записа първа победа за Световната купа

Днес в Йостерзунд (Швеция) се проведе спринта на 7.5км. при дамите.

Бившата ски бегачка Денизе Херман показа, че ще е фактор през олимпийския сезон. Биатлонистката от Германия сбърка веднъж при второто си посещение на рубежа, но показа много добро ски бягане и записа първата си победа за Световната купа.

Младата надежда на френския биатлон Жустин Бреза беше безпогрешна на стрелбището и финишира на престижната втора позиция с изоставане от 15.2 сек. от победителката.

Юлия Джима се представи отлично в индивидуалната дисциплина, а днес отново намери място на подиума. Украинската биатлонистка се запази от наказателната обиколка и зае най-ниското стъпало на подиума.

Въпреки доброто представяне на Джима, друга състезателка ще е носителката на жълтия стартов номер в неделя. Това ще е норвежката Синьове Солемдал, която финишира на 4-то място в крайното класиране.

Три българки стартираха в спринтовата дисциплина. Емилия Йорданова беше безпогрешна и финишира на 43-та позиция, което й подсигурява място за преследването.

Стефани Попова завъртя две наказателни обиколки и остана 88-ма, а Десислава Стоянова повали само 4 от 10 мишени и зае предпоследното 102-ро място.