Тарей Бьо със супер победа в спринта след петгодишно прекъсване

Изключително интересен спринт на 10км. спретнаха мъжте през днешния ден. И докато всички си мислеха, че победителят е ясен още в средата на състезанието, един биатлонист не си беше казал последната дума.

Това е талантливият Тарей Бьо, който имаше редица здравословни проблеми през последните години и не успяваше да се завърне към големия биатлон. Този сезон обаче започва много обещаващо за по-големия от братята Бьо.

Норвежецът стартира в самия край на състезанието, но това не беше никакъв проблем за него. Тарей Бьо сбърка веднъж на стрелбището и записа девета победа в кариерата си за Световната купа. Последният триумф на норвежеца беше преди почти пет години.

Мартен Фуркад едва ли е очаквал това, което му се случи през днешния ден. Французинът също завъртя една наказателна обиколка и остана на 0.7 сек. от победителя в спринта.

Подобно на двамата си опоненти и Ерик Лесер сгреши само веднъж и зае третото място в крайното класиране.

Много лош ден за нашите момчета. Димитър Герджиков е единственият българин, който се класира за утрешното преследване. Младият чепеларец сгреши веднъж и завърши 59-ти.

Антон Синапов завъртя три наказателни обиколки и е 71-ви, а Владимир Илиев е 97-ми и цели шест сбъркани мишени.

Красимир Анев има здравословни проблеми и не взе участие в днешния спринт при мъжете.