Убедителна победа за Анастасия Кузмина в спринта в Анси - Льо Гран Борнан

Днес в Анси - Льо Гран Борнан (Франция) стартира третият кръг от Световната купа по биатлон. В първия състезателен ден се проведе спринт на 7.5км. при дамите.

Олимпийската шампионка Анастасия Кузмина записа 9-та победа в своята кариера. Рускинята, която се състезава за Словакия повали всички мишени на стрелбището и финишира с преднина от 33.9 секунди.

Лаура Далмайер стартира в самия край на надпреварата, но това не й попречи да постигне отличен резултат. Талантливата германка се запази от наказателната обиколка и зае втора позиция в спринта при дамите.

Вита Семеренко от Украйна също мина без грешка през двете стрелби и зае последното вакантно място на подиума.

Емилия Йорданова е единствената българка, която намери място в съботното преследване. Нашето момиче беше безпогрешна на стрелбището и се класира на 56-та позиция в крайното класиране.

Стефани Попова също стреля чисто и завърши на 72-ро място, а Даниела Кадева сбърка три пъти и финишира 91-ва.