Доминацията на Йоханес Бьо продължава и в спринта в Анси - Льо Гран Борнан

Вторият състезателен ден от Световната купа по биатлон в Анси Льо Гран Борнан (Франция) ни предложи спринт на 10км. при мъжете.

Йоханес Бьо продължи да доминира и през днешния ден. Талантливият норвежец беше безгрешен на стрелбището и безапелационен по трасето, което му донесе четвърта победа през този сезон и общо 17-та в неговата кариера.

Лидерът в генералното класиране Мартен Фуркад също се запази от наказателна обиколка, но беше значително по бавен по трасето и остана на втора позиция.

Голямата бомба в спринта при мъжете хвърли Антонин Гигона. Представителят на домакините се справи отлично на стрелбището и записа първи подиум за Световната купа.

Симон Шемп отново не успя да намери място на почетната стълбичка. Най-добрият германец мина чисто през двете стрелби и финишира на четвърта позиция.

Владимир Илиев записа най-добрия български резултат през днешния ден. Биатлонистът от Троян завъртя една наказателна обиколка и финишира на 27-ма позиция в крайното класиране.

Красимир Анев пропусна кръга в Хохфилцен, но днес отново застана на старт. Българинът повали 9 от 10 мишени и завърши на 43-та позиция.

Антон Синапов получи правото да стартира в съботното преследване. Младият чепеларец сбърка два пъти и зае 53-то място. Михаил Клечоров завъртя три наказателни обиколки и остана 97-ми в спринта на 10км.