Пета победа за талантливия норвежец Йоханес Бьо през този сезон

Мъжкото преследване на 12.5км. сложи край на третия състезателен ден от Световната купа в Анси - Льо Гран Борнан. От кръга във Франция остават само масовите стартове, който ще се проведат в неделя.

Йоханес Бьо беше непобедим и през днешния ден. Талантът от Норвегия повали всички 20 мишени на рубежа и записа пета победа през този сезон и общо 18 в кариерата си за Световната купа.

Мартен Фуркад сбърка само веднъж на стрелбището, но нямаше никакъв шанс за триумф в мъжкото преследване. Титулуваният французин завърши на втора позиция и ще продължи да е лидер в генералното класиране.

Финален спринт реши трето място в състезанието на 12.5км. Антон Шипулин завъртя една наказателна обиколка и се пребори за последното вакантно място на подиума със своя съотборник Александър Логинов.

Добро представяне записаха и българските биатлонисти. Владимир Илиев сбърка три пъти и завърши 28-ми. Красимир Анев повали 18 от 20 мишени е 34-ти, а Антон Синапов запазва 53-та си позиция от спринта след шест грешки в стрелбата.

Един от най-големите скокове по отношение на спринт/преследване записа Лукас Хофер. Италианецът сгреши един път и се изкачи от незавидната 40-та позиция до 7-мо място в крайното класиране.