Жустин Бреза спечели първа победа за Световната купа пред родна публика

Масовият старт на 12.5км. беше последното дамско състезание за тази календарна година. Надпреварата в Анси - Льо Гран Борнан (Франция) протече много динамично и със смяна на водачките след всяка стрелба.

Най-младата биатлонистка в състезанието успя да се наложи над по-опитните си съпернички. 21-годишната Жустин Бреза сбърка само веднъж при четирите си посещения на рубежа и записа първата си победа за Световната купа.

Голямата бомба в масовата дисциплина дойде от Ирина Кривко. Представителката на Беларус се оказа единствената състезателка с чиста стрелба и заслужено завърши на втора позиция. Това е и най-добрият резултат в кариерата на беларускинята.

Лауда Далмайер се движеше много близо до Кривко по последната обиколка, но не успя да я изпревари и остана на трета позиция в крайното класиране с две наказателни обиколки.

В 15:30ч. ще започне мъжкия масов старт на 15км.