Мартен Фуркад триумфира в масовия старт пред родна публика

Масовият старт на 15км. при мъжете сложи край на третия кръг от Световната купа по биатлон, който се проведе във френския зимен център Анси Льо Гран - Борнан.

Мартен Фуркад записа втора победа през настоящия сезон и общо 65-та в кариерата си за СК. Лидерът в генералното класиране мина "чисто" през четирите си посещения на стрелбището и спечели последната надпревара за тази календарна година.

Йоханес Бьо беше в серия от четири поредни победи, но днес остана на крачка от триумфа. Талантливият норвежец завъртя две наказателни обиколки и след чудовищно ски бягане се пребори за второто място в състезанието.

Ерик Лесер повали всички мишени на рубежа и се движеше заедно с Бьо по последната обиколка. Германецът не успя да издържи на високото темпо на норвежкия биатлонист и зае последното вакантно място на подиума.

Още двама спортисти повалиха всички 20 мишени в хода на надпревара. Това са Антон Шипулин и Фреди Линдстрьом, които се класираха съответно на 4-та и 14-та позиция.

Надпревара премина без българско участие.

Следващият кръг за Световната купа по биатлон ще се проведе в Оберхоф (Германия) и ще започне на 04.01.2018г.