Владо Илиев е спортист №7 на България

Тази вечер в  зала „Рейнбоу Плаза“ се състоя 60-о юбилейно издание на класацията „Спортист на годината“.

В гласуването за 2017г. година се включиха 145 журналисти, които обявиха печелившите в категориите: спортист, отбор и спортист с увреждания, както и победителят в анкетата за “Треньор на годината”.

Владимир Илиев заслужи своето място измежду 10-те най-добри спортисти на България. Журналистите поставиха нашето момче на седмо място в престижната класация с актив от 369 точки.

Владо не присъства на награждаването, но организаторите излъчиха видео с неговото послание, заснето след стартовете във Франция.

Радослав Янков е другият български представител от зимното направление, който попадна в топ 10 за "Спортист на годината". Сноубордистът от Чепеларе се нареди втори с 1086 точки и остана на крачка от първото място.

Там заслужено е Григор Димитров, който спечели финалите на ATP преди месец. Този сезон беше най-успешният в кариерата на българина, който вече беше обявен за носител на "Спортен Икар", а стана и най-добър спортист на Балканите.

Единствената дама в ТОП 10 е гимнастичката Невяна Владинова, която завърши на престижното трето място в крайното класиране.

Интересен факт е, че за първи път от 2004 г. насам сред първите десет няма представители на борбата.