Убедителна победа за Анастасия Кузмина в спринтовата дисциплина в Оберхоф

Днес в Обехоф (Германия) стартира четвъртият кръг от Световната купа по биатлон. Първото състезание за тази календарна година беше спринт на 7.5км. при дамите.

Анастасия Кузмина беше повече от категорична през днешния ден. Лидерката в генералното класиране сбърка само веднъж при двете си посещения на рубежа и записа 10-та победа в своята кариера. Рускияната със словашки паспорт ще запази и първото място в общо класиране за СК.

Кайса Макарайнен до скоро беше най-бързата биатлонистка в кервана, но днес това не беше така. Торпедото от Финландия също завъртя една наказателна обиколка, но нямаше аргументи в ски бягнето и остана на втора позиция с над 35 секунди изоставане от победителката.

Вероника Виткова записа първи подиум за сезона. Чехкинята повали 9 от 10 мишени и зае последното вакантно място на почетната стълбичка.

Три български стартираха в надпреварата в Германия, но нито една от тях не намери място в съботното преследване. Стефани Попова е 75-та (2), Даниела Кадева е 80-та (2), а Десислава Стоянова остана в края на класирането с 4 пропуска и 87-мо място.

В състезанието на 7.5км. бяха регистрирани само три нули. Те са дело на Лин Першон, Джулия Рансъм и Сара Буди, които се класираха съответно на 8-ма, 9-та и 23-та позиция.

Утре от 15:15ч. ще се проведе и спринтовата дисциплина при мъжете.