Мартен Фуркад надигра норвежците и триумфира в преследването в Оберхоф

Преследването на 12.5км. при мъжете сложи край на индивидуалните състезания от четвъртия кръг за Световната купа, който по традиция се провежда в Оберхоф (Германия).

Мартен Фуркад надигра норвежките си съперници и записа 67-ма победа в своята кариера. Лидерът в генералното класиране сбърка се веднъж на стрелбището и триумфира в надпреварата.

Йоханес Бьо демонстрира невероятно ски бягане и през днешния ден. Талантливият "викинг" завъртя цели три наказателни обиколки и остана на втора позиция.

Тарей Бьо проведе преследването по отличен начин. По-големият от двамата братя регистрира една от малкото чисти стрелби в надпреварата и зае последното стъпало на подиума.

Емил Хегле Свендсен беше лидер в голяма част от надпреварата, но сбърка веднъж в последната стрелба и финишира на четвърта позиция в крайното класиране.

Двама българи имаха право да стартират в днешното преследване. Антон Синапов завъртя четири наказателни обиколки и финишира 44-ти, а Владимир Илиев остана 47-ми със същия брой грешки.

Утре ще се състоят щафетите при мъжете и жените.