Доротея Вирер спечели дългата дисциплина при дамите в Руполдинг

Точно 99 биатлонистки застанаха на старт в  дългата дисциплина на 15км. при дамите, която бе част от петия кръг за Световната купа в Руполдинг (Германия).

Доротея Вирер се наложи над конкуренцията през днешния ден и записа първа победа за сезона. Красавицата от Италия беше безапелационна на стрелбището и триумфира в най-старата дисциплина в биатлона.

Рожденичката Кайса Макарайнен отново намеря място между най-добрите. Финландската състезателка добави само една наказателна минута към своето време и финишира на втора позиция.

Голямата бомба в състезанието хвърли опитната Розана Крауфорд. Канадката потегли в самия край на надпреварата, но повали всички 20 мишени на рубежа и финишира на престижната трета позиция. Това е и първи подиум в кариерата й за Световната купа.

Надежда Скардино също беше безпогрешна с пушката и зае 7-ма позиция в крайното класиране, което й подсигурява и спечелването на малкия кристален глобус в дисциплина.

Емилия Йорданова се представи най-добре от българките. Нашето момиче сбърка два пъти и финишира 49-та. Даниела Кадева добави 4 наказателни минути и е 90-та, а Десислава Стоянова повали само 13 от 20 мишени и завърши на предпоследното 98-мо място.