Краси Анев с 29-ти номер в масовия старт в Руполдинг

Красимир Анев е единственият българин, който намери място в масовия старт на 15км. Състезанието е част от петия кръг за Световната купа по биатлон, който се провежда в Руполдинг (Германия).

Българинът от Самоков се класира на престижната 10-та позиция в дългата дисциплина на 20км., което беше четвъртият най-добър резултат измежду биатлонистите, които не са в ТОП 25 в генералното класиране.

Анев ще потегли по трасето с 29-ти номер и това ще е му е първият масов старт за този сезон. Останалите, които се класираха за състезанието от резултата си в най-старата дисциплина са: Роман Рейес, Доминик Ландертингер, Михал Шлезинер и Йоханес Кюн.

Основните фаворити за победата отново ще са Мартен Фуркад и Йоханес Бьо, който ще стартират съответно с първи и втори номер.