Тирил Екхоф спечели спринтовата дисциплина в Антхолц-Антерселва

Спринтът на 7.5км. откри състезателната програма на шестия кръг от Световната купа по биатлон, който се провежда в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Тирил Екхоф имаше големи затруднения в началото на този сезон, но днес нагледно показа, че е най-добрата норвежка състезателка през последните години. Представителката на "викингите" беше безпогрешна на рубежа и записа 5-та победа в кариерата си за СК.

Лаура Дамайер също се запази от наказателната обиколка, но беше значително по-бавна по трасето и финишира на втора позиция в крайното класиране.

Вероника Виткова отново намери място на почетната стълбичка. Чехкинята повали всички 10 мишени на стрелбището и зае най-ниското стъпало на подиума.

Три българки стартираха в спринта при дамите, но нито една от тях не се класира за съботното преследване. Десислава Стоянова, Емилия Йорданова и Стефани Попова допуснаха по две грешки в стрелбата и се класираха съответно на 67-ма, 69-та и 93-та позиция.