Страхотен Йоханес Бьо с 20-та победа в кариерата си за Световната купа

Спринтът на 10км. при мъжете беше второто състезание от шестия кръг за Световната купа по биатлон, който се провежда в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Йоханес Бьо продължава с победната си серия и през днешния ден. Талантливият норвежец сбърка веднъж на стрелбището, но беше феноменален с писалките и записа 20-та победа в кариерата си за Световната купа.

Мартен Фуркад се запази от наказателната обиколка, но беше по-бавен с цели 36 сек. от младия си съперник и отново ще трябва да се задоволи с второто място.

Арнд Пайфер е едва петият биатлонист, който намира място на подиума през този сезон. Биатлонистът от Германия също повали и 10-те мишени на рубежа и зае най-ниското стъпало на подиума.

Красимир Анев е единственият българин, който ще участва в утрешното преследване. Самоковецът завъртя две наказателни обиколки и финишира на 35-та позиция.

Димитър Герджиков сбърка три пъти при двете си посещения на рубежа и е 80-ти. Лоша стрелба изпрати Владимир Илиев и Антон Синапов в подножието на крайното класиране.

Биатлонистът от Троян остана 92-ри с цели шест сбъркани мишени, а младият чепеларец е 97-ми с общо пет наказателни обиколки.