Лаура Далмайер спечели дамското преследване в Антхолц-Антерселва

Дамското преследване на 10км. преполови шестия кръг за Световната купа, който се провежда в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Лаура Далмайер се наложи над конкуренцията в днешното състезание. Най-добрата германка сбърка само веднъж при първото си посещение на стрелбището и не даде никакъв шанс на опонентките си.

Доротея Вирер и Дария Домрачова се движеха заедно по последната обиколка и трябваше да определят останалите две места на подиума. На последния завой беларускинята закачи със ските една от щеките на италианката.

Домрачова показа спортсменство и се отказа да изпреварва Вирер. Така италианката завърши на втора позиция с две грешки, а съпругата на Бьорндален остана трета със същия брой наказания.

Голям скок в състезанието направи лидерката в генералното класиране Кайса Макарайнен. Биатлонистката от Финландия сбърка два пъти и се изкачи от 26-та до 5-та позиция.

Другото сериозно изкачване в класирането е на Лиза Витоци. Италианката потегли от незавидното 40-то място, но завъртя само една наказателна обиколка и финишира 9-та.

В 16:00ч. ще се проведе и мъжкото преследване с участието на Красимир Анев.