Краси Анев с шанс за утрешния масов старт в Антхолц-Антерселва

Красимир Анев завърши на 35-та позиция в спринтовата дисциплина в Антхолц-Антерселва, но днес направи много силно състезание и се придвижи до 15-то място.

С тези два резултата българинът разделя 6-то място с Владимир Чепелин в класацията за най-добре представилите се в настоящия кръг, а както знаете първите петима се класират за масовия старт.

Доминик Виндиш, който е трети в тази класация и 26-ти за Световната купа влиза по право, защото Фреди Линдстрьом е отказал участие.

Така Краси и Чепелин автоматично отиват на петото място, но правото на 30-ти номер има беларусинът, защото има по-добро време.

Краси остава първа резерва и ако някой от тези петима се откаже, той със сигурност ще участва е утрешни спринт. За съжаление това е малко вероятно и почти не се е случвало от както е въведено новото правило (25 от СК + 5 от съответния етап).

Българинът има и още един шанс. Йоханес Кюн също е между петимата най-добри от Антхолц, но и на 28 позиция (27 без Линдстрьом) за Световната купа, което означава, че ако двама от генералното класиране се откажат, Краси също ще участва.

През днешния ден не стартираха Симон Шемп и Яков Фак, но не е сигурно дали ще ги видим в масовия старт.