Победа за Мартен Фуркад в последното състезание в Антхолц-Антерселва

Масовият старт на 15км. при мъжете беше последното състезание от шестия кръг за Световната купа, който се провежда в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Мартен Фуркад се наложи над конкуренцията през днешния ден. Лидерът в генералното класиране сбърка два пъти на стрелбището и записа шеста победа за този сезон.

Интересн факт е, че това е едва вторият триумф на титулувания французин в Антхолц. Предишната му индивидуална победа е от далечната 2011г., отново в същата дисциплина.

Само трима биатлонисти са печелили състезание през този сезон. Извън двамата доминатори, името на третия е Тарей Бьо. Норвежецът се представя отлично през тази година и днес отново е на подиума. По-големият от братята завъртя две наказателни обиколки и завърши на втора позиция.

Ерлен Бьонтегор затвори устата на всички, които се питаха защо ще участва на Олимпийските игри в Пьончан. Представителят на "викингите" също сбърка две мишени и записа първи подиум в кариерата си за Световната купа.

Йоханес Бьо нямаше ден на стрелбището и сбърка цели пет пъти, но бързото му ски бягане го изведе до шеста позиция в крайното класиране.