Даниела Кадева с най-добрия български резултат в дамския спринт на Европейското

Красимир Анев записа България в таблицата с медалите на тазгодишното Европейско първенство, като спечели бронз в спринта на 10км. Освен мъжкото състезание, днес в Риднау (Италия) се проведе и същата дисциплина на 7.5км. при дамите.

Даниела Кадева постигна най-добрия български резултат в състезанието при жените. Биатлонистката ни от Банско беше безпогрешна при двете си посещения на стрелбището и завърши на 21-ва позиция в крайното класиране.

Кадева ще има и отлични изходни позиции за утрешното преследване, тъй като нейното изоставане от първото място е само 57.5 секунди.

Емилия Йорданова завъртя само една наказателна обиколка и финишира 31-ва, а Стефани Попова е 46-та със същия брой сбъркани мишени.

Извън утрешното състезание остана Десислава Стоянова, която повали само 3 от 10 мишени и зае 95-та позиция. Гергана Велкова сбърка общо 5 пъти и не завърши надпреварата.

Новата Европейска шампионка в спринта на 7.5км. е Ирина Варвинец от Украйна с безпогрешна стрелба. Сребърното отличие е за Хлое Шевалие от Франция с една наказателна обиколка.

Любимката на много фенове на биатлона Фуюко Тачизаки (Сузуки) повали всички мишени на рубежа и донесе бронзов медал за Япония.