Победа за Норвегия в спринтовата щафета на Евро 2018. България е 15-та

Тазгодишното Европейско първенство в Риднау - Вал Ридана (Италия) върви към своя логичен край. В програмата остава само класическата смесена щафета, а вече са ясни и медалистите в спринтовата такава.

Норвегия е новият Европейски шампион в най-младата дисциплина в биатлона. Текла Брун-Лий и Ветле Сястад Кристиянсен използваха само шест допълнителни патрона завоюваха златните медали.

Младоците Жулия Симон и Емилиен Жаклен произведоха общо 11 допълнителни изстрела и донесена на Франция сребърните отличия в спринтовата щафета.

Сюзън Дънкли и Лауел Бейли пропуснаха индивидуалните дисциплини на шампионата, но днес взеха участие в отборното състезание. Американците използваха 10 резервни патрона и завършиха на трето място.

Лоша стрелба лиши българските представители от добро класиране. Стефани Попова и Антон Синапов завъртяха една обиколка и използваха цели 15 допълнителни патрона, което им отреди 15-та позиция в крайното класиране.

Исторически успех за щафетата на Естония. Реджина Оя и Рене Захна бяха много добри на стрелбището и финишираха на 4-та позиция. Миналогодишните Европейски шампиони от Русия останаха на 5-та позиция.