България с 8-мо място в смесената щафета на Евро 2018. Победа за Украйна

Смесената щафета на 2х6км. и 2х7.5км. сложи край на тазгодишното Европейско първенство, което се провежда в италианския зимен център Риднау - Вал Ридана.

Българският тандем постигна добър резултат в отборното състезание. Емилия Йорданова по традиция направи перфектен първи пост и предаде на 5-та позиция с минимално изоставане.

Дебютантката в смесената щафета Даниела Кадева също се справи добре с оръжието и финишира 9-та. Димитър Герджиков придвижи българската щафета с едно място напред, а Владимир Илиев затвърди тази позиция.

Така българските състезатели се наредиха на 8-мо място в крайното класиране с общо 8-допълнителни изстрела.

Новите Европейски шампиони в дисциплината са биатлонистите от Украйна в състав Юлия Жиравок, Ирина Варвинец, Артьом Прима и Дмитро Пидручни, които произведоха само шест допълнителни изстрела.

Големите фаворити от Русия заеха втората позиция в надпреварата, а Норвегия пребори "петлите" и грабна бронзовите отличия в смесената щафета.