Тодорова и Стоянов с 9-та позиция в спринтовата щафета на Европейското за младежи

Поклюка (Словения) е домакин на тазгодишното Европейско първенство за младежи и девойки. Първото състезание от шампионата на стария континент е спринтовата щафета.

Милена Тодорова и Кристиян Стоянов участваха в редица надпревари в тази дисциплина през сезона, а днес отново бяха тандем. Най-добрите ни младежи използваха общо 9 резервни патрона и финишираха на 9-та позиция.

Българите приключиха състезанието само на 10 секунди от 8-то място, където се класира силният отбор на Русия.

Европейски шампиони в динамичната дисциплина станаха биатлонистите от Финландия. Джени Керанен и Якко Ранта използваха 8 резервни патрона и се наложиха над конкуренцията.

Франция беше лидер почти през цялото време, но последната стрелба беше много неуспешна за "петлите" и ги лиши от първото място. Лу Жанмоно Лоран и Емилиен Клод завъртяха една наказателна обиколка и използваха 8 допълнителни патрона, което им подсигури сребърните отличия.

Урска Пойе и Алекс Чисар от Словения заеха последното вакантно място на подиума с общо 12 резервни патрона.

В надпревара участваха общо 22 щафети, като на последното място е тандемът на Сърбия с фрапиращите 12 наказателни обиколки и 20 резервни патрона.

В 14:00ч. ще започне и традиционната смесена щафета, където ще бъдем представени от Мария Здравкова, Любомира Пехливанска, Петър Велчев и Християн Георгиев.