България на 12-то място в смесената щафета на Европейското за младежи

Днес в Поклюка (Словения) стартира Европейското първенство за младежи и девойки. В първия състезателен ден наблюдавахме спринтова щафета и класическа смесена щафета.

България завърши на 12 място в отборноро състезание с четири поста. Мария Здравкова, Любомира Пехливанска, Петър Велчев и Християн Георгиев зявъртяха една наказателна обиколка и използваха общо 12 резервни патрона в хода на състезанието.

Русия спечели Европейската титла с убедителна преднина от над 2 минути. Биатлонистите на "сборная" използваха общо 7 резервни патрона и не дадоха шанс на конкуренцията.

Сребърните медали отидоха при италианците с общо 5 резервни патрона, а Полша завърши на трето място с осем допълнителни изстрела.

В надпреварата участваха общо 20 щафети, като отборът на Сърбия не завърши състезанието.