Мишо Клечоров с 12-та позиция в спринта от IBU купата в Мартел-Вал Мартело

Днес в Мартел-Вал Мартело (Италия) стартира шестият кръг oт IBU Купата. В първия състезателен ден станахме свидели на спринтовите дисциплини при мъжете и жените.

Двамата банскалии Михаил Клечоров и Димитър Парталов взеха участие в надпреварата на 10км. По-опитният от двамата българи повали всички мишени и завърши на 12-та позиция, а Парталов завъртя две наказателни обиколки и остана 67-ми.

Александът Логинов няма право да участва на Олимпийските игри в Пьончан и поддържа спортната си форма в IBU купата. Руснакът беше безпогрешен през днешния ден и спечели надпреварата с повече от минута преднина.

Фредрик Йесбак и Симон Фуркад завъртяха по една наказателна обиколка в хода на състезанието и допълниха почетната стълбичка.

При дамите бяхме представени от две момичета, които ще участват на предстоящите игри в Корея. Стефни Попова сбърка веднъж и е  28-ма, а Даниела Кадева остана 46-та с три сбъркани мишени.

Виктория Сливко беше безпогрешна на рубежа и спечели дисциплината на 7.5км. Анастасия Загоруйко и Енора Латюлер завъртяха по две обиколки и завършиха на втора и трета позиция.

Утре ще се проведат преследванията от IBU Купата в Мартел, както и спринтовите дисциплини от младежкото Европейско първенство в Поклюка.