Олимпийска титла за Арнд Пайфер в спринтовата дисциплина в ПьонгЧанг

Спринтът на 10км. даде началото на мъжките състезания по биатлон, които са част от Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг (Южна Корея).

Арнд Пайдер беше перфектен през днешния ден и се наложи над силната конкуренция в динамичната дисциплина. Германецът повали всички мишени на стрелбището и спечели златното отличие.

Голямата бомба в надпреварата хвърли Михал Кръчмар. Чехът също беше безпогрешен на рубежа и с отлично ски бягане успя да завоюва сребърния медал.

Доминик Виндиш от Италия завъртя една наказателна обиколка в хода на състезанието, но беше много бърз по трасето и грабна бронза в състезанието на 10км.

Лоша стрелба лиши българските момчета от добро класиране. Красимир Анев сбърка два пъти на стрелбището и финишира 37-ми. Владимир Илиев се движеше отлично след първата стрелба, но сгреши цели четири пъти от прав и остана 54-ти.

Антон Синапов се класира на 56-та позиция с общо три пропуска на рубежа. Димитър Герджиков влезе в рунда четири пъти и остана 81-ви, което не му дава право на участие в утрешното преследване.

Тотален провал претърпяха двамата доминатори през този сезон. Мартен Фуркад сбърка три пъти и финишира на 8-мо място, а Йоханес Бьо е чак на 31-ва позиция с един пропуск повече.