Втори златен медал за Лаура Далмайер от Олимпийските игри в ПьонгЧанг

Преследването на 10км. беше второто дамско състезание от програмата на Олимпийските игри, които се провеждат в ПьонгЧанг (Южна Корея).

Лаура Далмайер отново е на върха. Изключителната германка сбърка веднъж в хода на надпреварата и спечели втори златен медал от този форум. Лаура Далмайер се превърна и в първата биатлонистка в историята на игрите, която успя да спечели спринт и преследване.

Анастасия Кузмина потегли от незавидната 13-та позиция и завъртя цели четири наказателни обиколки, но беше много бърза с писалките и грабна сребърното отличие. Това е четвърти медал от Олимпиада за рускинята със словашки паспорт.

Чудеса от храброст направи и Анаис Бескон. Представителката на Франция тръгна 19-та, но сгреши само веднъж и спечели бронзовия медал в дамското преследване.

Емилия Йорданова е единствената българка, която получи право на участие в дисциплината на 10км. Нашето момиче посети наказателния кръг общо шест пъти и финишира на 55-та позиция.