Изненадваща титла за Хана Йоберг в дългата дисциплина в ПьонгЧанг

Лошите метеорологични условия в ПьонгЧанг (Южна Корея) наложи измествате на дългата дисциплина на 15км. при дамите за днешния ден. Състезанието вече се проведе и са ясни победителите.

След като Себастиан Самулесон спечели медал в преследването, друг представител на Швеция поднесе още по-голяма изненада. Талантливата Хана Йоберг се наложи над конкуренцията в най-старата дисциплина.

Биатлонистката от Швеция записа една от малкото чисти стрелби в състезанието и спечели златното отличие с голяма преднина пред втората в класирането.

Това е Анастасия Кузмина, която печели втори медал от настоящите Олимпийски игри. Рускинята със словашки паспорт добави две минути към своето време и грабна сребърното отличие.

Лаура Далмайер триумфира в първите две състезания, а днес отново намери място на подиума. Талантливата германка сбърка веднъж и завоюва бронзовия медал.

Четири българки стартираха през днешния ден. С най-предно класиране от нашите момичета е Даниела Кадева, която добави три наказателни минути към своето време и финишира 53-та. Това е и най-добрият резултат в кариерата на Кадева.

Стефани Попова сбърка пет пъти и е 77-ма, а Десислава Стоянова остана 79-та със седем сбъркани мишени. Последна от българките е Емилия Йорданова с шест пропуска и 82-ра позиция.