6-то бегово време за Владо Илиев в дългата дисциплина на Олимпиадата

Владимир Илиев завърши на 19-то място в индивидуалното на 20км. и записа най-добрия български резултат на Олимпийските игри в Пьонгчанг (Южна Корея).

Освен резонна стрелба, българинът от Троян показа и отлично придвижване по трасето. Владо Илиев е с 6-то бегово време, само на +59.5 секунди изоставане от най-бързия.

Това е победителят в дисциплината Йоханес Тигнес Бьо. На второ място с +21.8 сек. пасив е Мартен Фуркад, а местата до българина се заемат от Юлиян Еберхард, Симон Дестийо и Йоханес Кюн.

Димитър Герджиков е вторият най-бърз българин, като заема 38-ма позиция (+2.43). Красимир Анев е 47-ми (+3.06), а Антон Синапов е на 53-та позиция (+3.16) в статистиката за ски бягането.

Следващите две надпревари от Олимпийските игри са масовите стартове, които ще протекат без българско участие.