Шести индивидуален медал за Анастасия Кузмина от Олимпийски игри

Масовият старт на 12.5км. сложи край на индивидуалните дисциплини при дамите на Олимпийските игри, които се провеждат в Пьонгчанг (Южна Корея).

След като спечели два сребърни медала в преследването и индивидуалното, днес Анастасия Кузмина се изкачи на олимпийския връх. Рускинята, която се състезава за Словакия сбърка само веднъж при последното си посещение на рубежа и това беше повече от достатъчно да триумфира в общата дисциплина.

Това е трети медал за Кузмина от настоящите игри и общо шести в нейната кариера. Това прави спортистката от Словакия и най-успешната биатлонистка в индивидуалните надпревари на Олимпийски игри.

Действащата шампионка в дисциплината Дария Домрачова не успя да защити титлата си от СОчи, но спечели сребърното отличие в масовия старт, след като завъртя една наказателна обиколка.

Тирил Екхоф сбърка два пъти в хода на състезанието, но демонстрира отлично придвижване по трасето и успя да се пребори за бронзовия медал.

Голямата фаворитка Лаура Далмайер също сбърка два пъти, но беше доста по-бавна от предишните дни и остана едва 16-та.

Лидерката в генералното класиране Кайса Макареайнен завъртя две наказателни обиколки и финишира 10-та. По-всичко изглежда, че фурията от Финландия ще си тръгне без отличие и от тези Олимпийски игри.