Франция спечели смесената щафета на Олимпийските игри в ПьонгЧанг

Смесената щафета на 2х6км. и 2х7.5км. бе поредното състезание по биатлон от 23-те Зимни олимпийски игри, които се провеждат в ПьонгЧанг (Южна Корея). До края на програмата остават само щафетите при мъжете и жените.

Франция триумфира в миксираното отборно състезание през днешния ден. Мари Дорен Абер, Анаис Бескон, Симон Дестийо и Мартен Фуркад използваха общо четири допълнителни патрона и грабна златните медали.

Действащите олимпийски шампиони от Норвегия завъртяха една наказателна обиколка и произведоха общо 11 допълнителни изстрела, което им отреди второ място в крайното класиране.

За "викингите" видяхме всичките четирима медалисти от игрите в ПьонгЧанг: Марте Ослбу, Тирил Екхоф, Йоханес Бьо и Емил Хегле Свендсен.

Финален спринт определи кой ще спечели бронзовите медали в смесената щафета. Доминик Виндиш се справи с Арнд Пайфер в последните метри на пистата и изведе Италия до третото място в състезанието.

Останалите постове на "скуадрата" бяха поверени на Лиза Витоци, Доротея Вирер и Лукас Хофер, като всички заедно използваха общо седем резервни патрона.

България остана на 17-то място с общо 11 допълнителни изстрела. Нашата страна беше представена от Емилия Йорданова, Даниела Кадева, Красимир Анев и Владимир Илиев.