Историческа титла за Беларус в дамската щафета на игрите в ПьонгЧанг

Лошите метеорологични условия и силният вятър на стрелбището направиха последното дамско състезанието от Олимпийските игри много интересно и непредвидимо до самия му край.

Беларус записа исторически успех в щафетата на 4х6км. при жените. Надежда Скардино, Ирина Кривко, Динара Алимбекова и Дария Домрачова използваха общо 9 резервни патрона и триумфираха в отборната надпревара.

Швеция спечели трети медал от настоящите игри в Пьонгчанг. Лин Першон, Мона Брорсон, Анна Магнусон и Хана Йоберг произведоха 12 допълнителни изстрела и грабнаха сребърните отличия.

Биатлонистките на Франция завършиха на трета позиция, като използваха общо 14 резервни патрона. За отбора на "петлите" бягаха Анаис Шевалие, Мари Дорен Абер, Жустин Бреза и Анаис Бескон.

Отлично представяне и за българския отбор. Нашите момичета завъртяха общо две наказателни обиколки и прибягнаха до 9 резервни патрона, което им отреди 16-то място в крайното класиране.

Емилия Йорданова, Даниела Кадева, Стефани Попова и Десислава Стоянова финишираха на 2:34 минути изоставане от първото място, което е и най-малката разлика за нашите състезателки в последните поне 10 години.

Тотален крах претърпяха големите фаворитки от Германия, които останаха на осма позиция.