Мартен Фуркад се разболя в навечерието на Световната купа в Контиолахти

Утре (08.03) в Контиолахти (Финландия) стартира седмият кръг за Световната купа по биатлон. Първото състезание от програмата е спринт на 10км. при мъжете.

Лидерът в генералното класиране Мартен Фуркад се е разболял след пристигането си в скандинавската страна и участието му в предстоящите състезания е под въпрос.

Това стана ясно след като френският състезател отказа да даде интервю за списание Yle, като основната цитирана причина е заболяване.

Мартен Фуркад води в класирането за Световната купа с 54т. пред Йоханес Бьо и евентуално неучастие на биатлонистa от Франция ще направи борбата за Големия кристален глобус непредвидима.