Краси Анев завърши 13-ти в спринта в Контиолахти. Победа за Шипулин

Спринтът на 10км. при мъжете даде началото на седмия кръг за Световната купа, който се провежда в Контиолахти (Финландия).

Антон Шипулин не бе допуснат до Олимпийските игри в ПьонгЧанг, но днес се завърна по-мотивиран от всякога. Най-добрият руснак повали всички мишени на стрелбището и записа първа победа за този сезон.

Андрей Расторгуевс от Латвия беше безпогрешен на огневия рубеж и завърши на втора позиция. Трети се класира Кентан Фийон Майе от Франция, също без наказателни обиколки.

Красимир Анев направи едно от най-добрите си състезания за сезона. Българинът от Самоков повали всички 10 мишени на стрелбищетo и завърши на 13-та позиция в крайното класиране. Това със сигурност осигурява място на Анев в масовия старт в неделя.

Добро състезание направи и Владимир Илиев, който завъртя две наказателни обиколки и финишира на 25-то място. Димитър Герджиков направи същия брой грешки и зае 49-та позиция. Последен от българите е Антон Синапов с четири пропуска и 92-ро място.

Йоханес Бьо нямаше късмет и сбърка два пъти при второто си посещение на рубежа, което му отреди четвърто място в спринта на 10км. С този резултат, норвежецът се доближава максимално до Мартен Фуркад в генералното класиране.

Французинът се разболя в навечерието на Световната купа в Контиолахти и пропусна днешното състезание.