Дария Домрачова спечели спринтовата дисциплина в Контиолахти

Вторият състезателен ден от Световната купа в Контиолахти (Финландия) премина под знака на спринтовата дисциплина на 7.5км. при дамите.

Дария Домрачова се наложи над конкуренцията през днешния ден. Биатлонистката от Беларус сбърка веднъж на стрелбището, но демонстрира отлично ски бягане и записа трета индивидуална победа за този сезон.

Франциска Хилдебранд беше перфектна на рубежа и имаше преднина от 16 секунди след последната стрелба, но "издъхна" по последната обиколка и остана на второ място, само на 0.5 сек. зад Домрачова.

Супер състезание направи и младата Лиза Витоци. Италианката завъртя една наказателна обиколка и финишира на трета позиция в крайното класиране.

Даниела Кадева постигна най-добрия български резултат през днешния ден. Биатлонистката от Банско сбърка веднъж и зае 60-та позиция.

Емилия Йорданова направи същия брой наказателни обиколки и остана 67-ма. Десислава Стоянова е болна и не взе участие в днешното състезание.

Лидерката в Генералното класиране Кайса Макарайнен завърши на 10-то място и увеличи аванса си пред Анастасия Кузмина, която направи кошмарна стрелба и финишира на незавидното 30-то място.