Анаис Шевалие и Антонин Гигона спечелиха спринтовата щафета в Контиолахти

Спринтовата щафета даде началото на третия състезателен ден от Световната купа в Контиолахти (Финландия).

Анаис Шевалие и Антнин Гигона се наложиха над конкуренцията в динамичната дисциплина. Биатлонистите от Франция използваха само шест резервни патрона и триумфираха във втората и последна спринтова щафета за сезона.

Лиза Тереза Хаузер и Юлиян Еберхард не започнаха добре състезанието, но се съвзеха в самия край и финишираха на втора позиция. Австрийците произведоха общо седем допълнителни изстрела.

Фаворитите от Норвегия завършиха на трето място. Марте Олсбу и Йоханес Бьо завъртяха една обиколка и използваха цели 11 резервни патрона, което им подсигури последното вакантно място на почетната стълбичка.

Лоша стрелба изпрати българите на дъното на класирането. Емилия Йорданова и Владимир Илиев останаха 24-ти със седем обиколки и 18 резервни патрона.