Италия спечели супер интересната смесена щафета в Контиолахти

Смесената щафета на 4х6 и 4х7.5км. в Контиолахти (Финландия), може да се определи като едно от най-интересните състезания през този сезон.

Цели четири отбора имаха шанс за победата след последната стрелба в смесената щафета. Най-свеж по последната обиколка се оказа Лукас Хофер, който изведе отбора си до триумф в отборното състезание.

Доротея Вирер, Лиза Витоци, Доминик Виндиш и Лукас Хофер завъртяха една наказателна обиколка и използваха цели 13 допълнителни патрона, но това не ги спря по пътя към триумфа и спечелването на малкия кристален глобус в смесените дисциплини.

Биатлонистите от Украйна бяха максимално прецизни на рубежа и успяха да се преборят с отбора на Норвегия за второто място. Анастасия Меркушина, Вита Семеренко, Артьом Прима и Дмитро Пидручни произведоха само три допълнителни изстрела и финишираха на 1.5 сек.зад победителите.

Синьове Солемдал, Тирил Екхоф, Хенрик Л'Абе Лунд и Тарей Бьо използваха общо 9 допълнителни патрона и финишираха на трето място в крайното класиране.

България завърши класическата смесена надпревара на 18-то място с една обиколка и 15 допълнителни изстрела.

Владимир Илиев направи чудеса от храброст, след като участва и в двете щафети през днешния ден. Останалите постове бяха поверени на Даниела Кадева, Десислава Стоянова и Димитър Герджиков.