Убедителна победа за Анастасия Кузмина в спринта в Холменколен

Спринтът на 7.5км. при дамите даде началото на предпоследния кръг от Световната купа по биатлон, който по традиция се провежда в Осло - Холменколен (Норвегия).

Анастасия Кузмина се наложи над конкуренцията през днешния ден. Трикратната Олимпийска шампионка сбърка веднъж на стрелбището, но показа изумително ски бягане и записа пета победа през този сезон.

Дария Домрачова повали всички мишени на рубежа, но беше значително по-бавна по трасето и финишира на втора позиция в крайното класиране.

Юлия Джима също се запази от наказателната обиколка и зае най-ниското стъпало на почетната стълбичка. Представителката на Украйна ще потегли в преследването с почти 30 секундно изоставане.

Три българки участваха в днешната надпревара, като само една се класира на неделното състезание. Това е Емилия Йорданова, която беше безпогрешна на стрелбището и зае 47-мо място.

Даниела Кадева сбърка два пъти и е 72-ра, а Стефани Попова остана 91-ва с четири наказателни обиколки.

Лошата новина днес е за Кайса Макарайнен, която водеше в генералното класиране за Световната купа с над 50 точки пред Кузмина.

Фурията от Финландия сбърка цели четири пъти в спринта и се класира едва 40-та, което означава, че биатлонистката от Словакия ще е в жълто за следващото състезание.