Хенрик Л'Абе-Лунд с първа победа за Световната купа след триумф в Осло

Спринтът на 10км. при мъжете беше второто състезание от предпоследния кръг за Световната купа, който се провежда в Осло - Холменколен (Норвегия).

Хенрик Л'Абе-Лунд  записа първи триумф в своята кариера. 31-годишният норвежец беше безпогрешен на стрелбището и демонстрира отлично ски бягане, което го изведе до победата в днешната надпревара.

Йоханес Бьо беше лидер след второто посещение на рубежа, но загуби на своя съотборник по финалната обиколка и финишира на втора позиция с една несвалена мишена.

Мартен Фуркад също се запази от наказателната обиколка, но не успя да покаже възможностите си по трасето и зае най-ниското стъпало на подиума.

Красимир Анев е най-добрият българин през днешния ден. Биатлонистът от Самоков стреля 10 от 10 и е 25-ти. Владимир Илиев също намери място за съботното преследване след като сбърка три пъти и финишира 56-ти.

Антон Синапов е последен от нашите с 67-ма позиция и две наказателни обиколки. Димитър Герджиков беше записан в стартовия списък, но не стартира в спринтовата дисциплина.