Победа за Франция в последната дамска щафета за този сезон

Сезон 2017/2018 върви към своя логичен край. Днес в Осло - Холменколен (Норвегия) се проведе  последната щафета на 4х6км. при дамите.

Момичетата от Франция се наложиха над конкуренцията в отборната дисциплина. Анаис Шевалие, Селия Емоние, Мари Дорен-Абер и Анаис Бескон използваха само шест резервни патрона и това ги изведе до първото място в надпреварата.

Големите фаворити от Германия останаха на втора позиция с един резервен патрон в повече. Немците бях представени от Марен Хамершмид, Денизе Херман, Франциска Проис и Лаура Далмайер.

Италия за пореден път доказа, че е сила в биатлона, най-вече когато става дума за отборните битки. Лиза Втитоци, Доротея Вирер, Никол Гонтир и Федерика Санфилипо финишираха на трета позиция с общо осем допълнителни изстрела.

Българската щафета беше затворена след третия пост и остана на предпоследното 20-то място с две обиколки и 13 резервни патрона.

Днес беше решен и спорът за призовите места в Генералното класиране за малката купа в щафетата при дамите. Първото място категорично е момичетата от Германия, втори са французойките, а третата позиция е за Италия.