Категорична победа за Мартен Фуркад в последния спринт за сезона

Тюмен (Русия) приема последния кръг за Световната купа по биатлон за сезон 2017/2018. Първото състезание от календара беше спринт на 10км. при мъжете.

Мартен Фуркад постигна убедителна победа през днешния ден. Лидерът в Генералното класиране повали всички мишени на рубежа и финишира с преднина от 33.2 секунди пред втория.

Това е неговият съотборник Симон Дестийо. Французинът също се запази от наказателната обиколка и записа първи подиум през настоящия сезон.

Фреди Линдстроьом допълни призовата тройка. Най-добрият швед през последните няколко години беше безпогрешен на рубежа и зае последното стъпало на почетната стълбичка.

Трима българи стартираха в спринта в Тюмен. Най-напред от нашите е Краси Анев, който завъртя две наказателни обиколки и финишира 31-ви.

Владо Илиев сбърка четири пъти в хода на състезанието и е 40-ти, а Тони Синапов зае 49-то място с две сбъркани мишени. И тримата българи имат право да участват в съботното преследване.

Йоханес Бьо водеше с 31 т. в класирането за малката купа в дисциплината, но днес сбърка два пъти и зае 14-то място, което не бе достатъчно за първото място. Така глобусът в спринта отива при Мартен Фуркад.