Даша Домрачова триумфира в последния дамски спринт за този сезон

Тюмен (Русия) приема последния кръг от Световната купа по биатлон. През втория състезателен ден станахме свиделите на дамския спринт на 7.5км.

Дария Домрачова стартира с 50-ти стартов номер и направи надпреварата интересна до самия край. Биатлонистката от Беларус повали всички мишени на рубежа и записа 33-та победа в своята кариера.

Кайса Макарайнен потегли в самото начало на спринта и също се запази от наказателната обиколка. Фурията от Финалндия изглеждаше сигурна победителка, но беше изпреварена със 1.2 секунди от Домрачова и остана на втора позиция.

Тирил Екхоф допълни почетната стълбичка. Състезателката от Норвегия сбърка веднъж при двете си посещения на рубежа, но демонстрира отлично придвижване по трасето и финишира на трета позиция.

Местната любимка Анастасия Кузмина завъртя цели три наказателни обиколки и зае 12-то място, което отваря вратичката за Дария Домрачова и Кайса Макарайнен в борбата за големия кристален глобус.

Надпреварата премина без българско участие.