Мартен Фуркад триумфира в преследването и спечели Големия кристален глобус

Днес в Тюмен (Русия) се провежда предпоследният състезателен ден за сезон 2017/2018. Пъвата надпревара за деня беше преследване на 12.5км. при мъже.

Мартен Фуркад постигна безапелационна победа през днешния ден. Титулуваният французин сбърка само веднъж в хода на състезанието и записа 74-ти триумф в своята кариера.

Днешният резултат доведе Мартен Фуркад и до рекордната седма поредна победа в Генералното класиране. Френският ас спечели и малката купа в преследването, която е осма за него в тази дисциплина.

Йоханес Бьо потегли по 14-та позиция, но беше максимално прецизен на рубежа и се придвижи до второто място, след като завъртя само една наказателна обиколка.

Лукас Хофер записа една от двете чисти стрелби в надпреварата и зае най-ниското стъпало на почетната стълбичка.

Трима българи имаха право да участват в последното преследване за сезона. Владимир Илиев сбърка седем пъти и финишира на 40-та позиция.

Непосредствено след него е Красимир Анев с четири наказателни обиколки, а Антон Синапов остана 55-ти също със седем несвалени мишени на стрелбището.