Супер победа за Максим Цветков в последното мъжко състезание за сезона

Масовият старт на 15км. сложи край на мъжките състезания за този сезон. Надпреварата бе част от последния кръг за Световната купа, който се проведе в Тюмен (Русия).

Максим Цветков се наложи над конкуренцията в една от най-трудните дисциплини в този спорт. Представителят на домакините беше безпогрешен на рубежа и записа първа победа в своята кариера.

Ерлен Бьонтегор също се запази от наказателната обиколка и имаше голям шанс за първото място, но не издържа на финалните атаки на руснака и това го остави на втора позиция в крайното класиране.

Йоханес Бьо сбърка два пъти в хода на надпреварата, но отново летеше по трасето и успя да се пребори за най-ниското стъпало на почетната стълбичка.

Мартен Фуркад записа най-лошия си резултат в последното състезание за сезона. Французинът завъртя четири наказателни обиколки и остана на 19-та позиция.

Въпреки слабото си класиране, Мартен Фуркад печели малката купа в масовия старт.

По-късно през деня ще се проведе и общата дисциплина на 12.5км. при дамите, след която ще стане ясно и коя биатлонистка ще грабне големия кристален глобус.