Дария Домрачова спечели масовия старт в Тюмен. Купата е за Макарайнен

Масовият старт на 12.5км. при дамите затвори състезателната програма за сезон 2017/2018. Надпреварата беше супер интересна, а битката за Големия кристален глобус повече от драматична.

Дария Домрачова се наложи над конкуренцията в последното състезание за сезона. Биатлонистката от Беларус сбърка само веднъж на стрелбището и записа 34-та победа в своята кариера.

Паулина Фиалкова регистрира върхов резултат за Световната купа. Представителката на Словакия също завъртя една наказателна обиколка и с отлично бягане се пребори за втората позиция.

Анаис Шевалие беше единствената биатлонистка, която повали всички мишени на стрелбището, но беше значително по-бавна с писалките и зае последното стъпало на почетната стълбичка.

Тазгодишния кристален глобус при дамите буквално се реши в последните метри от масовия старт. Кайса Макарайнен и Анастасия Кузмина излязоха рамо до рамо след последната стрелба и победителката в Световната купа трябваше да се реши със ски бягане.

Фурията от Финландия "летеше" по трасето и изпревари три състезателки, докато рускинята със словашки паспорт беше видимо изморена и губеше позиции. В крайна сметка Макарайнен финишира на 6-та позиция, а Кузмина остана 11-та.

Това беше повече от достатъчно и биатлонистката от Финландия спечели Големия кристален глобус и малката купа в масовия старт.